Yazarımız Gökhan Yavuzel Kimdir?

Kategori : Yazarlarımız - Etiketler : - Tarih : 14 Haziran 2018

Yazarımız Gökhan Yavuzel Kimdir?

Gökhan Yavuzel, CNR İstanbul Kitap Fuarı'nda Okurlarıyla Birlikte (2017)

Gökhan Yavuzel, CNR İstanbul Kitap Fuarı’nda Okurlarıyla Birlikte (2017)

21 Aralık tarihinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde dünyaya gelen yazarımız İşletme mezunudur. Kısa öykülerini ve şiirlerini küçük yaşlarda yazmaya başladı. 15/10/2015 tarihinde, ilk kitabı olan “Sahipsiz Şiirler” yayımlandı. Yazar bu kitabı ile ülkenin bir çok katmanına ulaşarak adını duyurmaya başladı. Şiir tarzının lirik, epik ve toplumsal ebatlı olması ve Türkçeye hakim bir üslup kullanıyor olması şiirlerini anlaşılır kıldı. Özellikle, kaleme aldığı “Özgecan Aslan” şiiri, kadın aktivistleri tarafından, bir çok protesto yürüyüşlerinde okundu.

12/10/2016 yılında, ikinci kitabı olan “Katiller Hep Yalnızdır” isimli öykü ve denemelerden oluşan eseri Yayınevimizden yayımlandı. Bu kitabıyla okur kitlesini genişletti. Kurgusal öyküleriyle ve deneme yazılarıyla; İsmail Küçükkaya, Ayşe Tural ve Yekta Güngör Özden gibi bir çok saygın eleştirmenlerden tam not alan Yavuzel, Türkiye’de bir çok televizyon ve radyo programlarına konuk olarak, Kültür-Sanat konularında söyleşiler vermiş, kadın sorunlarını gündeme getirip çözüm önerilerini sunmuştur. Konuk olduğu radyo programlarında, yazdığı şiirlerini seslendirdi.

2016 yılında KKTC tarafından Türkiye’de “Yılın Genç Yazarı” unvanıyla; Kıbrıs’ın özel konuğu olarak imza günlerine, radyo ve televizyon programlarına katılarak edebi çalışmalarda Türkiyeyi temsil etmiştir.

Yazarımız, 2017 itibariyle edebiyat çalışmalarına İngiltere’de devam etmektedir.

 

 

Gökhan Yavuzel’in İngiltere’deki İmza Günü

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Kutlu Yayınevi
431

Yazar Girişi

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN