kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

3. CNR Kitap Fuarı’ndaydık

Bu yıl (2016) 3. düzenlenen İstanbul CNR Expo Kitap Fuarı‘na Kutlu Yayınevi olarak biz de katıldık. Tüm ekip olarak heyecanımız görülmeye değerdi. Standımızın gece kurulmasından, gündüz okurlarla buluşmasına, akşam hep birlikte özçekimden sonra yayınevimize geri dönüp çay, kahve içmemize değin güzel anılarla geride bıraktığımız bir fuar etkinliği oldu. 🙂 Çabuk bitti sanki!

4 Martta başlayan fuar etkinliğimizin ilk gününde açılış konuşmaları oldu, bazı okullar toplu ziyaret etmeye başladı. Ertesi gün cumartesi daha kalabalık bir katılım oldu. Öğlen saatlerinde içerisi çok sıcak oldu, terledik. Çünkü adım atacak yer yoktu ve havalandırmalar yetersiz kaldı. Pazar günü de öyle geçti. Haftaiçi sürekli okul ziyaretleri ile geçse de, son haftasonu yine hareketliydi. Standımızı ziyaret eden okurlarımızla, imza günü düzenleyen yazarlarımızla renkli bir fuar dönemi yaşadık.

Emekli emniyet müdürü Arif Bozdemir,çocuklara yönelik yazmış olduğu Canko Yol Kapanı adlı çalışmasıyla çocuklarla buluştu. Zülal Kaya, kaleme aldığı Tunaboyundan Köy Enstitülerine adlı yapıtıyla ilgililerine ulaştı. Mehmet Yılman, Tonyukuk Yazıtının Sil Baştan Okuması adlı çalışmasıyla yeni bir soluk getirdiği yazıtları yeniden gündeme taşıdı. Gökbey Uluç, Göktürkçe çalışmalarıyla okuyucularıyla buluşurken, ilk kez bu fuarda okuyucu karşısına çıkan Göktürkçe çizgiroman setiyle de çocuklara kitap imzaladı. Burcu Yanıklar, Necib Asım’ın kitabını 119 yıl sonra Latin damgalarıyla yeniden uyarlayınca üniversite çevrelerinden gelen araştırmacıları ağırladı. Kendisini ağırlayamasak da İzmir’de bulunan yazarımız A. Munis Armağan‘ın Hepimiz Biraz Şamanız kitabı da ilgi gören yayınlar arasındaydı.

Arada küçük aksaklıklar da oldu. Örneğin, kamuya açık bıraktığımız ve ilgi çeksin diye ortaya koyduğumuz daktilomuz, bir öğrenci grubunun hunharca saldırısına uğrayarak bozuldu. 🙁 Canları sağ olsun ufaklıkların, ancak daktilomuzu bozmayaydılar, eyiydi.

Güzel bir deneyim oldu. Kutlu Yayınevi olarak, okurlarımızla yazarlarımızı bir araya getirmekten, böylesi ortamlarda bulunmaktan dolayı duymuş olduğumuz onuru ve sevinci hepinizle paylaşmak istedik.

Kategori : Fuar - Etiketler :, , - Tarih : 23 Nisan 2016

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

1371

 

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.