kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Hizmetlerimiz

Kutlu Yayınevi olarak tüm yayın süreçlerindeki hizmetleri kendi bünyemizde vérmekteyiz. Bu kapsamda vérdiğimiz hizmet başlıkları ve içerikleri şöyledir:

Kapak Tasarımı

Bir okuruñ ilk ilgisini çeken kapak tasarımıdır. Soñra kitabıñ yazarı, daha soñra kitabıñ adı, ardı sıra kitabıñ iç görüntüsü ve ne yazık ki eñ soñ sırada kitabıñ içeriği, déyim yérinde ise ne añlattığıdır. Doğal olarak tüm géñellemeler gibi bu géñelleme de tüm okurları kapsamasa da büyük oranda böyledir. Bu yüzden yayınevimiz özgün kapak tasarımı çıkarmaya özen gösterir. Yazarıñ istekleri doğrultusunda bélirlenen yönergeler éşliğinde kapak tasarımları yapılır.

Dizgi (Mizanpaj)

Metniñ sayfa içindeki yérleşimini kapsayan hizmetimizdir. Standart özelliklerde yapılan dizgi çalışmasında yazarımızıñ özel bir isteği olursa elimizden geleni ardımıza koymadan sayfa tasarımlarını oluşturmaya özen gösteririz. Soru bankaları dışındaki tüm kitap içerikleriniñ dizgisini yapmaktayız.

Editörlük

Bu hizmetimizde kitap metinleriniñ basım öñcesi soñ okumalarını yapmakta, yazım yanlışlarını düzeltmekte ve añlatım bozukluğu içeren tümceleri yéñilemekteyiz. Yapılan değişiklikler renklendirilmekte ve yazarıñ bilgisine sunulmaktadır. Böylece yazarımız, kitap çalışmasındaki değişiklikleri görür ve istemediği düzenlemeyi kaldırtır.

Stüdyo Çekimleri

Yayınevimiziñ kendi yérleşkesinde kurduğu profesyonel çekimlere olanak tanıyan stüdyo hizmetimizde yazarlarımız gérek kendi projelerini gérek de yayınevimiziñ iç yapımları doğrultusunda tanıtım videolarını ve fotoğraflarını çekebilmektedirler. Stüdyomuz spot ışıkları, ses sistemi ve yéşil perde olanakları ile birçok projeye el vérişlidir.

Yazara Özel İnternet Sitesi

Yazarlarımıza özel alañ adı ile internet sitesi tasarlanmasını içeren hizmetimizdir. Örneğin adı soyadı “Atabey Uluç” olan bir yazarımıza www.atabeyuluc.com (örnektir) gibi bir alañ adı altında site kurulumu yapılır. Bu site üzerinden yazarımız kendisiyle ilgili gelişmeleri yazabilir, kitabından parçalar ekleyebilir, video ve fotoğraflarını paylaşabilir ya da köşe yazılarını düzenli olarak yayınlayabilir.

Baskı ve Ciltleme (Matbaa Hizmeti)

Hazırlanan kapak tasarımı ve dizgi dosyasınıñ nitelikli olarak basılması ve ciltlenmesi hizmetimizdir. Bu kapsamda Amerikan ciltleme veya sıvama cilt gibi kapak yöntemleriniñ yanı sıra selefonlama ve giyotinle kesim aşamaları da birlikte yürütülmektedir.

Dağıtım

Tüm işlemleriñ bitip kitabıñ hazır olmasından soñra piyasaya sürülmesi hizmetimizdir. Ülke çapında bilinip tanınan satış kanallarında yér édinen kitaplarımızıñ tüm şehirlerimizden ve köylerimizden temin édilebilir olması sağlanmaktadır. Kitabevlerine ve kırtasiyelere doğrudan temin olanağı vérilmektedir.

Satış Takibi

Kutlu Yazar Uygulaması adıyla yazarlarımıza 2016’dan bu yana vérdiğimiz hizmetdir. Bu doğrultuda yazarlarımız kitaplarınıñ satışlarını takip édebilmekte, hangi kitabevi aracılığıyla okurlara ulaştığını görebilmekte ve satışlardan elde édilen kazancınıñ hesabını anlık öğrenebilmektedir.

Kategori : Genel, Hizmetler - Etiketler :, , , - Tarih : 31 Temmuz 2021

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

1371

 

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.