kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Dizgi/Mizanpaj Hizmeti

Dizgi (Mizanpaj)

Metniñ sayfa içindeki yérleşimini kapsayan hizmetimizdir. Standart özelliklerde yapılan dizgi çalışmasında yazarımızıñ özel bir isteği olursa elimizden geleni ardımıza koymadan sayfa tasarımlarını oluşturmaya özen gösteririz. Soru bankaları dışındaki tüm kitap içerikleriniñ dizgisini yapmaktayız.

Dizginin sayfa başı ücretlendirmesi 5 TL + KDV’dir.

Yukarıdaki ücretlendirme 13,5×19,5 cm ölçüleri temel alınarak belirlenmiştir. Bu ölçüler standart kitap ölçüsü olup şiir, roman, hikaye, masal, deneme, anı… tüm edebi çalışmaları kapsamaktadır.

Dizginiñ Ölçülendirilmesi

Kendi yaptığınız dizginiñ basıma alınması için taşma paylarınıñ vérilmesi ve kesim çizgileriniñ eklenmesi gérekir. Baskıya hazırladığınız PDF dosyalarınızı ölçülendirip kesme çizgilerini ekletmek için yayınevimizden ölçülendirme hizmeti alabilirsiniz.

Dizginiñ ölçülendirme hizmeti 350 TL + KDV’dir.

Dizgi nasıl yapılır?

Kitap dizgileri için genel olarak Microsoft Office’in Word yazılımı kullanılmakla birlikte açık kaynak yazılım olan Libre Office’in Writer’ı da tercih edilebilmektedir. Soru bankası, özel tasarımlı kitap çalışmaları için daha profesyonel olanaklar sunan Adobe InDesign, bu noktada sayfa tasarımcılarına büyük zenginlikler sağlamaktadır.

Kesim çizgisi nasıl eklenir?

Word üzerinden yaptığınız dizgiyi PDF’ye çevirdikten sonra Adobe InDesign yazılımı üzerinden kesim payı ve çizgisi ekleyebilirsiniz.

Kesim çizgisi nasıl eklenir

Dizginizi PDF olarak InDesign’a eklemek için “Komut Dosyaları” -> “Place Multipage PDF” adımını uygulayabilirsiniz.

Bu işlemden sonra “Dosya” menüsünden “Dışa Aktar” adımını takip edin. Gelen ekranda “İşaretler ve Taşmalar” bölümünden “Belge Taşma Payı Ayarlarını” kullanı etkinleştirin. Dört taraf için de 5’er mm olması gerekmektedir.

Dizgimi kendim yapabilir miyim?

Elbette. Şiir, roman, hikaye, öykü, deneme… gibi yazı üzerine kurulu edebi eserlerin dizgisinde kullanabileceğiniz DOCX formatında sizler için hazırladığımız şablon aşağıdadır. İndirip çalışmalarınıza uyarlayabilirsiniz. Bu konuda profesyonel destek almak isterseniz yayınevimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

13×19,5 cm ölçüsünde indirmek için tıklayınız.

Kategori : Hizmetler - Etiketler :, , , , - Tarih : 31 Temmuz 2021

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

1371

 

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.