Hakkımızda

bediz_99

Gökbey Uluç – 2014, Bakü

Kutlu Yayınevi 2012 Şubat ayında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Gökbey Uluç tarafından kurulmuştur. Hem Türkiye Türkçesi hem de Azerbaycan Türkçesinde yapıtlar yayımlamıştır.

Üniversite okumak için Bakü’de bulunan Uluç’un, daha öğrencilik yıllarındaki girişimciliğinden ötürü çalışmalarına Bakü’de başlamasından dolayı yayınevi orada kurulmuştur. Bu yüzden Kutlu Yayınevi, Azerbaycan kökenli bir yayınevi değildir.

Uluç, 2010 yılında çeviri çalışmalarıyla yayıncılık dünyasına adım atmış, birçok makaleyi ve türlü kitapları çevirerek bu alanda varlık göstermeye başlamıştır. Bu doğrultuda köşe yazarlığı yapmaya başladığı Türküstan gazetesindeki deneyimlerini de arkasına alarak, 2012 yılında Yazışmalık – Dil Üzerine Yazışmalar adlı kitabı bastırarak yayıncılık dünyasına kapı araladı. Öğrenimini tamamlayan Uluç, Türkiye’ye kesin dönüşüyle Bakü’deki 2 yıllık çalışma süresini bitirmiş, İstanbul için yeni bir başlangıç yapmıştır.

Kutlu-YayineviKutlu Yayınevi – Şirinevler Yérleşkemiz

2014 Eylül ayında İstanbul’a taşınan Kutlu Yayınevi çalışmalarını buradan yürütmeyi sürdürmektedir.

Şimdiye değin;

33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarında (2014)
2. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2015)
3. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2016)
4. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2017)
15. Bursa TÜYAP Kitap Fuarında (2017)
5. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2018)
6. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2019)
13. Türkmenistan Aşkabat Kitap Fuarında (2019)
7. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2020)

yer edinerek okuyucularıyla buluşan Kutlu Yayınevi, İstanbul’daki faliyetine başladığı ilk yıldan itibaren kitap fuarlarına da katılarak okuyucularıyla yazarlarını buluşturmayı sağlamış ve çıktığı yolda emin adımlarla yükselişini sürdürmektedir. Ayrıca kitap fuarları dışında 2. Karabük Safranbolu MY Kurultayı‘nda ve artı olarak Kayseri Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı‘nda da masa açarak kitaplarımızı sergilemiştir.

Kutlu Yayınevi – Bahçelievler Yérleşkemiz

Sürekli büyüyen ve gelişim eğrisi gösteren Kutlu Yayınevi, 2020 yılına değin 1000 ayrı kitap çıkarmayı kendine hedef edinmiştir.

Kutlu Yayınevi için “kitap basmak”, salt bir ürün çıkarmanın ötesinde, manevî duyguları da sahiplerine ulaştırma görevi üstlendiğinden bu işin ticarî boyutunu geriplanda tutup insanî değerlerin yüceltilmesi anlamında kendini bulmaktır. Bu yüzden göksel sözcüklerin yayıncısı uranını kendimize seçtik. Göksel, başka bir deyişle ilahî sözcüklerin yayıncısıyız. Çünkü, yayınlarımızın toplum yararına olmasını diliyor, bunun için varlık gösteriyoruz. İçinde bulunduğu toplumu yücelten, onu değerli kılıp yükselten sözcüklere bu yüzden göksel diyoruz.

Kısaca; kağıt kokusunu sevenlerin, kitabı ortasından açıp koklayanların bir araya toplanıp çalıştığı bir yayıneviyiz.

778

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı