kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Hakkımızda

bediz_99

Gökbey Uluç – 2014, Bakü

Belirtkemizi (logomuzu) PDF veya PNG olarak indirmek için tıklayınız.

Kutlu Yayınevi Basım Yayım Dağıtım Limited Şirketi 2012’de Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Gökbey Uluç tarafından temelleri atılmış bir kurumdur. Hem Türkiye Türkçesi hem de Azerbaycan Türkçesinde yapıtlar yayımlayan yayınevimiz, 2014’den bu yana çalışmalarını İstanbul’da  sürdürmektedir.

 

Sefaköy Yérleşkemiz, 2021Kutlu Yayınevi – Sefaköy Yérleşkemiz, 2021

Üniversite eğitimi için Bakü’de bulunan Gökbey Uluç, 2010 yılında çeviri çalışmalarıyla yayıncılık dünyasına adım atmış, birçok makaleyi ve türlü kitapları çevirerek bu alanda varlık göstermeye başlamıştır. Bu doğrultuda köşe yazarlığı yapmaya başladığı Türküstan gazetesindeki deneyimlerini de arkasına alarak, 2012 yılında Yazışmalık – Dil Üzerine Yazışmalar adlı kitabı bastırarak yayıncılık dünyasına kapı aralamıştır. Öğrenimini tamamlayan Uluç, Türkiye’ye kesin dönüşüyle Bakü’deki 2 yıllık çalışma süresini bitirmiş, İstanbul için yéñi bir başlangıç yapmıştır.

Yayınevimiz şimdiye değin;

33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarında (2014)
2. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2015)
3. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2016)
4. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2017)
15. Bursa TÜYAP Kitap Fuarında (2017)
5. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2018)
6. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2019)
13. Türkmenistan Aşkabat Kitap Fuarında (2019)
7. İstanbul CNR Kitap Fuarında (2020)

yér édinerek okuyucularıyla buluşan Kutlu Yayınevi, İstanbul’daki faaliyetine başladığı ilk yıldan itibaren kitap fuarlarına da katılarak okuyucularıyla yazarlarını buluşturmayı sağlamış ve çıktığı yolda emin adımlarla yükselişini sürdürmektedir. Bu kitap fuarları dışında 2. Karabük Safranbolu MY Kurultayı‘nda ve artı olarak Kayseri Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı‘nda da masa açarak kitaplarımızı sergilemiştir.

Kutlu Yayınevi – Bahçelievler Yérleşkemiz, 2017

Sürekli büyüyen ve gelişim eğrisi gösteren Kutlu Yayınevi, 10. kuruluş yıl dönümüne değin 1000 ayrı kitap çıkarmayı kendine hedef edinmiştir.

Kutlu Yayınevi için “kitap basmak”, salt bir ürün çıkarmanın ötesinde, manevî duyguları da sahiplerine ulaştırma görevi üstlendiğinden bu işin ticarî boyutunu geriplanda tutup insanî değerlerin yüceltilmesi anlamında kendini bulmaktır. Bu yüzden göksel sözcükleriñ yayıncısı uranını kendimize séçtik. Göksel, başka bir deyişle ilahî sözcükleriñ yayıncısıyız. Çünkü, yayınlarımızın toplum yararına olmasını diliyor, bunun için varlık gösteriyoruz. İçinde bulunduğu toplumu yücelten, onu değerli kılıp yükselten sözcüklere bu yüzden göksel diyoruz.

Kısaca kağıt kokusunu sevenlerin, kitabı ortasından açıp koklayanların bir araya toplanıp çalıştığı bir yayıneviyiz.

 

879

 

akademik kitap yayınlamak
Akademik teşvik ve doçentlik başvurusu kriterlerini karşılayan yayınevimiz, ulusal ve uluslararası yayınevi statüsündedir.

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.