kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Yazar Adayları

Kutlu Yayınevi olarak yazarlarımızla sözleşme imzalayarak süreci başlatırız. Basım ücretleri sayfasında yér alan maliyet üzerinden taraflarıñ uzlaştığı bu sözleşmeye göre Şair, Ekonomik, Resmileştirme, Satışsız veya İleri Düzey paket séçeneklerimizle karşılıklı olarak isteklerimizi metne döküp hukuksal zeminde güvence altına alırız.

İstanbul CNR Kitap Fuarında Standımız

İleri Düzey paketimizde satış işlemleri de bulunduğu için basılan kitapların satışı bizim sorumluluğumuzdadır. Dolayısıyla kitap maliyetlerinin tümünü siz karşıladığınız için bütün kitaplar üzerinde söz hakkına sahip olursunuz. Satıştan elde edilen kazançtaki telif hakkınız %90’dır. Dilediğiniz kadar kitabı kendinize alabilirsiniz. Sözleşme sürdüğü sürece bizim gözetimimizde kalacak, depomuzda yer edinecek, talep doğrultusunda kitabevlerine verilecektir. Ekonomik Seçenek paketimizde ise aynı haklara sahip olmakla birlikte satışlardan elde edilecek kazanç hakkınız %30’dur. Başlangıç Seçeneğinde ise bu oran %15’tir. Kitap satışlarınız anlaşmalı olduğumuz tüm kitap satan internet sitelerinde yer edinmektedir. Buradaki satışlar iyi olduğunda da mağaza zincirleri bulunan kitabevlerinin raflarına çekilecektir. Satışları ise size vereceğimiz şifre ile sitemiz üzerinden takip edebilmektesiniz. Elde edilen kazancı banka hesabınıza ödeyemekteyiz. Tüm bunları sözleşmede de belirtip size hukuksal güvence verdiğimizi bildiririz.
Genel olarak sürecimiz şöyle işler:
1) Yazar ve yayınevi sözleşme imzalayarak hukuksal süreci başlatır.
2) Bu sözleşme ile kaç adet basılacağı (tirajı), kitabın hangi ölçülerde, hangi kağıt türü ve ciltleme ile yayımlanacağı ve buna benzer teknik konular belirlenir.
3) Yazar, çalışmalarının metinlerini Kutlu Yayınevi’ne teslim eder. Bilgisayar ortamında bulunmayan metinlerin sayısal ortama aktarılması yayınevimizce yapılır.
4) Eserin dizgisi ve mizanpajı tamamlanır.
5) Kapak tasarımı yapılır.
6) Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuru yapılarak ISBN alınır.
7) Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nden eserin tüm telif hakları, yazarı üzerine kaydedilir.
8) Yayımcılar Federasyonu’ndan kitaplara yapıştırılmak üzere bandrol alınır.
9) Çalışma dosyası basımevinde işleme alınarak basım süreci başlar.
10) Basılan kitaplardan sözleşmede belirlenen adedi yazara verilir. Kalanları da dağıtıma çıkarılarak internet satış sitelerine yerleştirilir. Mağazaların talebi doğrultusunda anlaşmalı olduğumuz kitabevlerinde raflara konulur.
11) Satıştan elde edilen kazanç sözleşme bitiminde hesaplanıp yazarın banka hesabına ödenir. Yazara verilecek şifre ile yazar.kutluyayinevi.com üzerinden faturalı satışları takip edilebilecektir.
12) Basılan kitaplar 6279 nolu “Çoğaltılmış fikir ve sanat eserlerini derleme” kanunu ve bu kanuna istinaden Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan 18.08.2012 tarih ve 28388 sayılı Çoğaltılmış fikir ve sanat eserlerini derleme yönetmeliği gereği 6 adedi Derleme Kütüphanesine ulaştırılır. 1 kitap da ISBN Ajansı’na gönderilerek devlet kütüphanelerinde yer edinilmesi sağlanır.
Géñel Yayın Yönetmenimiz Gökbey Uluç, Üniversite TV’de Duygu Günbay’ıñ canlı yayın konuğu olarak yayıncılık üzerine soruları yanıtladı.

1371

 

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.