kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Horus’tan Günümüze İlluminati ve Yeni Dünya Düzeni Oku{yorum}

Bu yazımda Veli Metin Türkoğlu’nun kaleminden çıkmış, ilk basımı Şubat 2021’de Kutlu Yayınevi’nde gerçekleşmiş olan Horus’tan Günümüze İlluminati ve Yeni Dünya Düzeni adlı kitaptan bahsedeceğim.

Veli Metin Türkoğlu, Tarihi Okumanın Farklı Yolları – Motifler ve Semboller, Mısır’ın Türk Firavunları, Ata Türklerden Atatürk’e, Yeni Dünya Düzenine Açılan Kapı Bop Projesi ve Horus’tan Günümüze İlluminati ve Yeni Dünya Düzeni olmak üzere toplam beş kitaba imza atmış bir yazardır.

Yazar, bu kitabında antik çağlardan günümüze değin Horus’un gözündeki sırrı, İlluminati’nin gizli öğretilerini ve dünyayı kimlerin yönetmeye çalıştığını ele almaktadır.

Hakkında çok fazla teori üretilen ve çoğu insanda yoğun bir merak uyandıran İlluminati’nin kuruluş süreci kitapta ele alınmıştır. Bu kısımların okur tarafından ilgi göreceğini düşünüyorum.

Benim en çok dikkatimi çeken kısım ise yazarın geleceğe dair öngörülerini paylaştığı bölüm oldu.

“Dini açıdan yaşanacak sürecin nasıl tasarlandığını gösteren en iyi örneklerden biri, “I, Pet Goat” çizgi filmidir. Tapınakçılar, “I, Pet Goat” isimli çizgi filmde bütün dinleri yıkmayı amaçladıklarını açıkça belirtmişlerdir.

I, Pet Goat isimli çizgi filmdeki keçinin alnındaki barkotta 666 yazmaktadır. 666 şeytanın (Deccal’ın) kodudur. Keçi, “Ben keçi görünümlü evcil şeytanım.” mesajı vermektedir.”

Bir diğer ilgimi çeken kısım ise Facebook ile ilgili şu bölümdü:

“Facebook Kullanımının Sakıncaları

• Bütün kişisel bilgiler depolanmaktadır. Kişilerin zaaflaru tespit edilerek ona göre reklam ve kampanya teklifleri sunulmaktadır.

• Kişilerin sosyal ve siyasi görüşleri tespit edilmektedir. Bir bölgedeki siyasi yoğunluk, görüş birliği ya da çatışmaya müsaitlik durumları, hangi bölgenin nasıl kışkırtılabileceği tespit edilebilmektedir. Sosyal medya verilerinin oluşturduğu veri tabanı, zengin bir bilgi deposudur ve Arap Baharı ve benzeri olayların altyapısında kullanılabilecek bilgiler ve fırsatlar içermektedir. Art niyetli olarak kullanılma ihtimali yüksektir.”

364 sayfalık bu kitabın içinde birçok bilgiye erişeceksiniz. Kitabı bu konulara ilgili herkese öneriyor ve yazarı özenle yazdığı, bilgilerini paylaştığı kitabı için kutluyorum. Dilerim yazı hayatı başarıyla sürer.

Esen kalın.

                                                      Aleyna Uluç

Kategori : Bétik değerlendirme - Etiketler :, , , , - Tarih : 14 Nisan 2021

Yorumlar (1)
 • 14 Nisan 2021 tarihinde Veli Metin Türkoğlu tarafından

  Horus’tan Günümüze İlluminati ve Yeni Dünya Düzeni adlı kitaptabımızı okuyup yorumlayan Sayın Aleyna Uluç’a ve Kutlu Yayınevi’ne teşekkür eder, saygılar sunarım.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Mersin Kitap Fuarı

  932

   

  akademik kitap yayınlamak
  Akademik teşvik ve doçentlik başvurusu kriterlerini karşılayan yayınevimiz, uluslararası yayınevi statüsündedir.

  Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

  2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.