kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Akademik çalışmalarıñ (tez, bildiri vs) kitaplaştırılması

Resmî Gazete’niñ 27 Haziran 2018’de yayımladığı 2018/11834 Karar Sayılı yazısında Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğiniñ 3. maddesindeki tanımlar ve kısaltmalar bölümünüñ /k/ ve /l/ bendlerinde yayınevleriniñ konumu şöyle bélirlenmiştir:

k) Tanınmış ulusal yayınevi: En az beş yıldır ulusal düzeyde düzenli faaliyet yürüten, daha önce aynı alanda farklı yazarlara ait en az yirmi kitap yayımlamış ve yükseköğretim kurumu senatosunun kararıyla alanında etkinliği ve saygınlığı kabul edilen yayınevini,

l) Tanınmış uluslararası yayınevi: En az beş yıldır uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, Türkçe dışındaki dillerde aynı alanda farklı yazarlara ait en az yirmi kitap yayımlamış ve yükseköğretim kurumu senatosunun kararıyla alanında etkinliği ve saygınlığı kabul edilen yayınevini, tanımlar.

Daha soñra 17/1/2020 tarihli ve 31011 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 2043 sayılı Cumhurbaşkanı Kararınıñ 1. maddesiyle fıkranıñ (l) bendine “düzenli faaliyet yürüten,” ibaresinden soñra gelmek üzere “Türkçe dışındaki dillerde” ibaresi eklenmiştir. Yönetmelikteki bu değişiklik birçok yayıneviniñ statüsünü değiştirmiştir. Farklı yazarlara ait yabancı dilde yayımlanmış eñ az 20 kitap koşulunuñ sağlandığından emin olmanızı salık véririz.

Kutlu Yayınevi olarak 2012’den bu yana étkin çalışmamız, Temmuz 2021 itibarıyla 657 yazarıñ 893 kitabını yayımlamamızdan dolayı tanınmış ulusal yayınevi konumundayız.

Bu kapsamda akademik teşvik ödeneği için tanınmış ulusal yayınevi olarak akademisyenlerimize hizmet verebilmekteyiz.

Doçentlik başvurusunda bu koşullar farklı olup tanımlar şöyle vérilmiştir:

Ulusal Yayınevi: En az dört yıl ulusal düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayınları Türkiye’deki üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve daha önce aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış yayınevi.

Uluslararası Yayınevi: En az dört yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar Yükseköğretim Kurulunca tanınan sıralama kuruluşlarınca belirlenen dünyada ilk 500’e giren üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış olan yayınevi.

Bu tanımlar doğrultusunda kitaplarımız İstanbul, Karadeniz Teknik, Hacettepe üniversiteleri gibi saygın yérel üniversite kataloglarında listelenmekte Princeton, Harvard, Stanford üniversiteleri gibi dünya çapında tanınan üniversite kütüphanesi kataloglarında bulunduğundan, Temmuz 2021 itibarıyla da 657 yazarıñ 893 kitabını yayımlamamız Kutlu Yayınevini tanınmış uluslararası yayınevi olarak tanımlatır.

Bu kapsamda Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınıñ Mayıs 2021 doçentlik başvurusunda değerlendirmek için koşul koyduğu kitap yayımlamada yayınevimizden çıkacak kitaplarınız için 20 puan, kitap editörlüğü ya da bölüm yazarlığınızdan da 10 puan kazanabilirsiniz.

akademik kitap basımı

Bu çizelgedeki kitabıñ özellikleri: 16 x 24 cm ölçülerinde, enso kağıt türü (bilinen adıyla roman kağıdı) ve klasik amerikan ciltleme (standart kitap kapağı), iç sayfalar siyah beyaz baskı olacak biçimdedir. 500 adetlik baskınıñ 20 adedi yazara vérilip kalanları satışa çıkarılır. Yazar, bu adediñ dışında almak isterse %50 indirimle temin édebilir. Satışlardan elde édilen kazancıñ %15’i yazara ödenir.

TUTARLARA KDV EKLENMEMİŞTİR.

Sayfa aralığı

Toplam Tutar (500 adet)

0-100 sayfa

2000₺

101-200 sayfa

2500₺

201-300 sayfa

3000₺

301-400 sayfa

3500₺

401-500 sayfa

4000₺

501-600 sayfa

4500₺

601-700 sayfa

5000₺

 

Akademik Séçenek paketimizde;
1) Yazar ve yayınevi sözleşme imzalayarak hukuksal süreci başlatır.
2) Kapak tasarımı yapılır.
3) İç sayfaların dizgisi yapılır. Künye bilgileri eklenir, sayfalar numaralandırılır.
4) Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuru yapılarak ISBN alınır.
5) Telif Hakları Géñel Müdürlüğünden yapıtıñ tüm telif hakları yazarı üzerine kaydedilir.
6) Yayımcılar Federasyonundan kitaplara yapıştırılmak üzere bandrol alınır.
7) Çalışma dosyası işleme alınarak basım süreci başlar.
8) Basılan kitaplar ilgili devlet kurumlarına ve yazarına gönderilir.
9) Kalan kitaplar dağıtıma çıkarılarak piyasaya sürülür.

Bu paket size uygun değil mi?

Hangi yayım paketi size uygun, gelin birlikte bakalım. İncelemek için tıklayınız.

Kredi kartı geçerlidir.

taksitle kitap basımı

Ödemelerinizi kredi kartıyla 12 ay taksitli olarak yapabilirsiniz.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Akademik Yayım Paketi” üzerinden kitabınızı çıkarmak istiyorsanız bunun için izleyebileceğiniz dört yol bulunmaktadır:


1- İnternet üzerinden:

30 saniyede başvuru yapmak için tıklayınız. İstanbul ya da yurt dışından olan yazar adaylarımız böylelikle hızlıca eser başvurularını yapabilmektedirler.


2- Telefon ile:

0850 241 7634 numaralı şirket hattımız üzerinden konuşarak bilgi alabilirsiniz.


3- E-posta ile:

istek@kutluyayinevi.com e-posta adresimiz üzerinden yazışarak bilgi alabilirsiniz.


4- Yayınevimize gelerek:

Dilerseniz de İstanbul yerleşkemize gelerek konuğumuz olabilirsiniz. Açık adresimiz: Kartaltepe Mah. Atakan Sok. No: 3/A, Sefaköy, Küçükçekmece – İSTANBUL

Kategori : Genel, Üniversite - Etiketler :, , , , , , , , , , , - Tarih : 17 Temmuz 2021

Yorumlar (2)
 • 16 Ağustos 2021 tarihinde Kutlu Yayınevi tarafından

  Sebahattin Bey, kitap boyutunda ortalama 2 katına çıkar sayfa sayısı. Bu durumda 200-300 sayfa aralığında olacak kitabınızın maliyeti 3000 TL + KDV tutacaktır.

 • 16 Ağustos 2021 tarihinde Sebahattin Erdoğan tarafından

  Tez çalışmamı bastırmak istiyorum. A4 Kagıdı pdf 160 sayfa . 500 adet bastırıp kendime almak istiyorum. uygulama nasıl. Kapak tasarım, iç dizayn size mi ait.Fiyatı nedir.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Mersin Kitap Fuarı

  932

   

  akademik kitap yayınlamak
  Akademik teşvik ve doçentlik başvurusu kriterlerini karşılayan yayınevimiz, uluslararası yayınevi statüsündedir.

  Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

  2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.