“Allah De Ötesi Gelir” yayımlandı

Kategori : Yeni betikler - Etiketler : - Tarih : 30 Ekim 2018

Yazarımız Metin Dikici‘nin Varlığından Gelen Güzellik adlı kitabından sonra ikinci eseri olan Allah De Ötesi Gelir adlı çalışması da yayınevimizden çıktı.

Allah’ın yarattığı güzellikleri her gün düşünürsen içinde derin bir sevgiyle yaşarsın. İşte bu manevi enerjidir ve dışarıdan negatif enerji almanı önler, gücüne güç katar…

Şükür ve tövbe kalbi ferahlatır, günahların negatif etkisinden kurtararak zihnin rahatlamasını sağlar, Yaratıcı’nın şefkatini hissettirir.

İnsanı yöneten, hayatını güzelleştiren ya da zora sokan organlarımız; beynimiz ve kalbimizdir. Bunlar zihnimiz yoluyla aklımızı, duygularımız yoluyla imanımızı yöneten Allah’ın bize verdiği büyük nimetlerdir.

Allah’ın bizi sevdiğini her gün hatırlamak huzurlu, rahat ve mutlu olabilmemiz için yeterlidir.

Sabır insana Allah’ın gücünü hissettirir. Böylece kalbinde güven duygusu canlanır, içini tatlı derin bir huzur kaplar.

Akıl bütün çalışmalarını, beynimizde yaşayan zihin odamızda işler bir sıraya koyarak sistematik olarak kullanır. Kalbimize çeşitli duygular olarak sunar, böylece ruhumuza hizmet eder.

Kalbimiz, aklımızın işlem yaptığı zihin odamızdan gelen bilgilere göre hislerini geliştirir ya da zayıflatır. Bu bilgilere göre ya rahat, huzurlu oluruz ya da rahatsız, kaygılı oluruz.

Akıl öğrenmemizi, düşünmemizi ve anlamamızı sağlar ve bu işlemleri beynimizden aldığı enerjiyle zihnimizde yapar Allah öyle yaratmıştır.

Aklımızın ve kalbimizin uyumlu çalışması ruhumuzu rahatlatır, huzurlu ve mutlu olmamızı sağlar.

 

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

698

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı