“Aynanın Gizli Yüzü” yayımlandı

Kategori : Yeni betikler - Etiketler : - Tarih : 05 Mart 2019

Daha önce yayınevimizden İnce Çizgide Yaşam adlı çalışmasını yayımladığımız Temel Kılınçlı, bu kez Aynanın Gizli Yüzü ile okuyucu karşısına çıktı.

Bayburt ili, Demirözü ilçesi, Güçlü köyünde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretimini Demirözü İlköğretim Okulunda, lise eğitimini Bayburt Anadolu Sağlık Meslek Lisesi,“Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü”nde tamamlamıştır. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu “Paramedik Programı”, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi “Kamu Yönetimi”, Anadolu Üniversitesi “Hukuk Programı Adalet” bölümlerinden mezun olduktan sonra Trakya Üniversitesi “Kamu Yönetimi ve Adalet” bölümündeki pedagojik formasyon programına katılmıştır. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi (MBA) Anabilim dalı “Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi” üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra yine aynı enstitünün “İşletme Yönetimi” bölümünün doktorasına şartlı olarak kabul edilmiştir.

Kılınçlı’nın hem ulusal hem de uluslararası alanda yayınlanmış birçok bilimsel makalesi vardır, uluslararası hakem heyetli dergilere sağlık bilimleri alanında makaleler yazmıştır. Aynı zamanda “İnce Çizgide Yaşam” isimli bir romanı, “ATT ve Paramediklerin Yasal Sorumlulukları” ve “Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri Yönetimi” isminde iki ders kitabı vardır. “Tüm Yönleriyle Kardiyopulmoner Resüsitaston (KPR) Uygulamaları” ders kitabının da 52. Bölümü Kılınçlı’ya aittir.

Acil sağlık hizmetleri alanında basına konu olan “İlk Yardım Öğren Hayat Kurtar”, “İlk Yardım Bilmeyen Kimse Kalmasın” ve “Hayatın Önüne Park Etme, Ambulansı Bekletme” sloganları ile öne çıkan sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştır. 2014-2015 yılında her Perşembe Kanal t ekranlarında izleyici ile buluşan “Doktor Sensin” programında sunuculuk yapmış olan Temel Kılınçlı, vatani görevini 2009-2010 yıllarında Kocaeli’nde Milli Savunma Bakanlığına bağlı İzmit İnşaat Emlak Daire Başkanlığı, Hukuk ve İdari İşler Şubesinde tamamlamıştır.

2015-2018 yılları arasında Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri-Paramedikler Derneği İstanbul İl Başkanı olarak görev yapmıştır. Çeşitli sağlık kolejlerinde meslek dersi öğretmenliği yapan KILINÇLI, halen Beykoz Üniversitesinde ve Kent Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda da Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri-Paramedikler Derneği Akademik Bilimler Komisyonu Başkanı, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Hukuk ve Ceza Mahkemeleri Bilirkişisi, İstanbul İl Ambulans Servisi Başhekimliği 112 Acil Yardım Ekip Şefliği gibi birçok görevi de beraberinde yürütmektedir.

Aşka bir de onun gözünden bak! Sendeki aşka benziyor mu? Belki bir seni bulursun bir satır başında ya da bir noktadan önce… Belki de bir virgül de soluklanırsın kendi hayatında soluklanır gibi… Köşe başında, çocukluğunun koştuğu evde hüznünü bulursun gözlerin dolar ve sen “beni anlatıyor sanki ” dersin. Belki de seni anlatıyordur, senin dile getiremediklerini kim bilir?

Sayfalarında yıllanmışlık var bir hüznü çağırıyor gözlerim ….Çocukluğuma dair bir koku geliyor çözemiyorum; belki bir anne kokusu belki fırından yeni çıkmış bir ekmek, köy sobasında Ihlamur kokusuna karışan bir sabah… bir hasret var içimi sızlatıyor… Bir özlem var…

Yorumlar (2)
 • 09 Mart 2019 tarihinde furkan uyar tarafından

  son zamanlarda okuyup beni en çok etkileyen bir eser. kitabın bölümlerinde kendi tecrübelerimi,anılarımı,yaşanmışlıklarımı buldum.

 • 08 Mart 2019 tarihinde utku tarafından

  Romanı okurken öyle bir kaptırıyorsun ki kendini bir sonraki sayfayı okumak için can atıyorsun. Hakikaten gizem dolu bir eser

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  778

   

  YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

  ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

  BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

  2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
  Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı