“Her Şeye Dair Yanık Sevdalar” yayımlandı

Kategori : Yeni betikler - Etiketler : - Tarih : 27 Mart 2019

Yavuz Şimşek‘in 3 kitap çalışmasını birleştirerek okur karşısına çıktığı “divanı” diyebileceğimiz Her Şeye Dair Yanık Sevdalar, yayınevimizden çıktı.

İnsan duygu ve düşüncelerini ifade edebilen, hayata geçiren tek varlıktır. Yeme, içme vesair ihtiyaçları haricinde, ruhununda doyurulması beslenmesi gereklidir. Kimi insan müzik, eğlence ve kitap okuyarak, kimi doğaya çıkarak ruhunu diri tutma dinlendirme çabası içerisine girer. Bu konuda misalleri çoğaltmak mümkündür. Diğer bir yönüyle tefekkür, hayal kurma, düşünme, gibi manevi duygular kişinin iç dünyasına ışık tutar.

Maddi ve manevi duygulardan alınan haz; kimi zaman göz yaşına, kimi zaman ilahi aşka, kimi zaman ilham olarak kişinin gönlüne damlar. Gönül gözü dediğimiz, bizlerin tarifte zorlandığı bakış açısı, kişiye ilham olarak döner. Bu düşünceler içerisinde kaleme ağlar, kağıda dökülür roman olur, hikaye olur, masal olur, şiir olur.

Şiirlerimde, siz değerli okuyucuların kendi yaşantısından bir parça bulacağını, bazen hüzünle, bazen neşeyle okuyacağı kanaatindeyim; sevgi ve saygılarımla.

Yorumlar (1)
 • 04 Nisan 2019 tarihinde Ftm tarafından

  Gülerken düşündüren kelimeler hayatımızın içinde ucundan kıyısından kendimizdende bir şeyler bulduğumuz yaşamlar,yani gerçektende, Her şeye dair, Bir anlatım başarılar diliyorum

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  778

   

  YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

  ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

  BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

  2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
  Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı