“Kam” yayımlandı

Kategori : Yeni betikler - Etiketler : - Tarih : 14 Kasım 2019

Yayınevimizden daha öñce Soñ Ayak İzi, soñra da Fibula adlı çalışmaları yayımlanan Sedat Danacı, bu kéz Kam adlı kitabıyla okurlarınıñ karşısına çıktı. Yayımlanan bu üçüncü kitabıyla da Yazı Makinesi sanını alan yazarımıza yaşam boyu başarılar dileriz.

Türk mitolojisini hiç böyle okumamıştınız!
Kayıp Kıta Mu’dan, Ankara’ya; Nükleer enerji santrallerinden, Altay Dağları’na;
Göğün 17. katından, yeraltının 7. katına uzanan, tadına doyamayacağınız, geçmişinize ait bilgilerle dolu bir maceraya hazır olun! Şaman ya da Kam kimdir? Nasıl kam olunur? Atalarımızın bugün unutulmuş inançları nasıldı? Daha pek çok sorunun cevabını bulacağınız bu romanda İyi yolculuklar dileriz…

۞
“Bize bizi anlatan, bizi bize yaklaştıran; öğütleri ile içinizdeki “siz”e giden yolu aralayabilecek; aktardığı bilgilerle ve kurgusuyla şaşırtan bir roman okuyacaksınız.”
Seda ERDEM DEMİREL / Edebiyatçı
۞
“Doğayı esas alan ve günümüzde de varlığını sürdüren Gök Tanrı inancını, su misali akıp giden hayatta doğayla bütünleştirerek molalar veren
Sedat DANACI’nın kaleminden okumak; konuya ilgi duyanlar için doğru bir tercih olacaktır.”
Alper SADIÇ / Yazar
۞
Türklük; yeni nesillere kültürü, medeniyeti ve mitolojisiyle bin yıllardır aktarılmış, her nesil bu kadim mirasa sahip çıkmaya ve yaşatmaya devam etmiştir. Sedat DANACI; bu eseriyle, çağdaş bir Dede Korkut gibi unutmamak ve unutturmamak adına, Türk edebiyatına unutulmaz bir iz bırakıyor.
M. Faruk ASLAN / İş Adamı

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

778

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı