Kapak Şablonları

Kutlu Kapak Şablonları” yalnızca sözleşmede belirtildiği üzere “Ekonomik ve Şair Paketleri” ile yayıma hazırlanan kitaplarda uygulanır.

Yayınevi olarak 21 adet şablon hazırladık. Şablonların dışında kapak tasarımı isteyen yazarlarımız 0212 603 56 61 üzerinden bizimle iletişime geçebilirler.

Yayınevimizin, sizler için tasarladığı kapak şablonlarından birini seçerek kendinize özgü biçimde özelleştirme yapabilirsiniz. Şablonda bulunan resim/fotoğraf yerleri sizin göndereceğiniz görselle değiştirilmektedir. Seçiminizi yaptıktan sonra, sürecin daha hızlı ve sağlıklı biçimde sonuçlanması adına aşağıdaki adımları dikkatle izleyiniz:

1- Bilgisayarınızda kitabızın ve adınızın yer aldığı bir klasör oluşturunuz.
Örnek klasör isimlendirilmesi: “ErcanSarbat-Ninja_ve_Golge_Sanati”. Örnekte Ercan Şarbat’ın “Ninja ve Gölge Sanatı” isimli kitabı yer almaktadır. Kendinize uyarlayınız: “AdinizSoyadiniz_Kitabinizin_Adi”
2- Oluşturduğunuz klasörün içine girip yeni bir Word dosyasını “Bilgi” adıyla oluşturunuz.
3- Beğendiğiniz kapağın altında yer alan kodu (örneğin KS07) az önce oluşturduğunuz “Bilgi” adındaki Word belgesine not ediniz.
4- Bazı tasarımlarımızda görsel alan ayrılmıştır. Bu kapaklarımızdan birini tercih etmeniz durumunda, kullanılmasını istediğiniz görseli internet ortamından temin edebilirsiniz. Görsel seçerken telifli olmadığına, ücretsiz kullanıma açık olduğundan emin olunuz. Aksi durumda yaşanacak telif hakkı sorunlarından Yayınevimiz sorumluluk kabul etmeyecektir.
5- Kapakta kullanılmasını istediğiniz görselin yüksek çözünürlüklü (pixel bazında) olması gerekmektedir. Görsellerin baskı sırasında bozuk çıkma durumu olduğu için düşük çözünürlüklü görseller kabul edilmeyecektir.
6- Tercih ettiğiniz kapakta renk ve yazı türü (fontu) değişimi yapabilirsiniz. Kullanılmasını istediğiniz yazı türünün adını not ediniz. Bilgisayarınızda yüklü ise ek olarak bize göndermek üzere dosyanızda saklayınız. “Kırmızının daha koyu tonu” ifadesi yerine söz konusu rengin yer aldığı görseli iletmeniz daha sağlıklı iletişim kurmamızda yarar sağlayacaktır. Mümkünse renk kodunu belirleyip “Bilgi” adını verdiğiniz Word dosyasına ekleyiniz.
7- Arka kapakta yer alan metin alanı okuyucu ile ikinci sözlü karşılaşmanızdır –ilki kitabınızın adıdır-. Arka kapak yazısında kitabın içeriğinden mutlaka söz etmelisiniz. Dikkat edilecek bir diğer ana husus ise, okuyucu elinde tuttuğu kitabınızı niçin satın almalıdır? Niçin vaktini ayırıp da bu kitabı okumalıdır? Okur, bu gibi soruların yanıtını kitabı eline aldığında görmek ister. “Bilgi” Word dosyanıza arka kapakta yer alacak metni eklemeyi unutmayınız.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan oluşturduğunuz klasörü 7-Zip veya WinRAR gibi sıkıştırma yazılımları aracılığıyla sıkıştırıp bize (istek@kutluyayinevi.com) e-posta olarak gönderiniz.

WinRAR ya da 7-Zip yüklü değil ise aşağıdaki adreslerden edinebilirsiniz:

7-Zip: https://www.7-zip.org/download.html
WinRAR: https://www.win-rar.com/predownload.html

Kutlu Kapak Şablonları

KS-01

Kapak Kodu: KS-01

Kapak Kodu: KS-02

Kapak Kodu: KS-03

Kapak Kodu: KS-04

Kapak Kodu: KS-05

Kapak Kodu: KS-06

Kapak Kodu: KS-07

 

Kapak Kodu: KS-08

Kapak Kodu: KS-09

Kapak Kodu: KS-10

Kapak Kodu: KS-11

Kapak Kodu: KS-12

Kapak Kodu: KS-13

Kapak Kodu: KS-14

Kapak Kodu: KS-15

Kapak Kodu: KS-16

Kapak Kodu: KS-17

Kapak Kodu: KS-18

Kapak Kodu: KS-19

Kapak Kodu: KS-20

Kapak Kodu: KS-21

Herhangi bir sorunuzda bize 0212 603 5661 numaralı şirket hattımızdan ulaşabilir veya istek@kutluyayinevi.com adresine yazabilirsiniz.

Kitabınızın uğurlu olması dileğiyle.

778

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı