Kapantı Günlerini Yazmaya Çağrı

Kategori : Genel - Etiketler :, , - Tarih : 21 Ağustos 2020

Değerli Yazarlarımız,

Korona virüsünüñ ülkemize girdiğiniñ resmî olarak açıklandığı 11 Mart 2020’den soñra tüm yéryüzünde olduğu gibi ülkemizde de deneyimlenmemiş bir süreç başladı. Kapantı (karantina) bir evde, bir ilçede déğil, koca bir ülkede uygulanır oldu. Mehteran takımınıñ iki ileri bir géri adım atması gibi bizler de dört gün eve üç gün dışarıya çıkar olduk. Bu da yaşantımıza türlü yéñilikler getirdi kendiliğinden. Evlerde oturduğumuz bu günlerde türlü uğraşlar bulduk kendimize. Biriktirdiğimiz, zamanım olsa da yapsam dédiğimiz tüm işlere olanak bulduk. Yazarlarımızıñ birçoğu yéñi çalışmalarını bitirdi bile! Biz de yayınevi olarak sanal toplantılar düzenleme, her hafta alañında uzman bir koñuğu ağırlayarak yazarlarımızı bilgilendirmeye çaba gösterdik. Étkileşimli olan bu toplantılarda yazarlarımızdan gelen öñerileri yérine getirmeye özen gösterdik. İşte bu öñerilerden biri de yazarlarımızdan Gülnihal Baki Özgündüz ve Salim Ulu‘nuñ birbirinden bağımsız dile getirdikleri “Kapantı Günlükleri” idi. Eve kapandığımız günler géride kaldığına göre artık arkamıza dönüp añlatacak öykülerimiz de çiğlikten çıkmış, okunur kıvama gelmiştir diye düşündük ve bu yazıyı yazarak sizlere de kolları sıvamaya başlayabilirsiniz démeye sözü getirdik.

Kutlu Yazarlar dergimiziñ 2020 sayısında sizlerden gelecek kapantı (karantina) öyküleriyle donatmak istemekteyiz. Anılarınızı, yaptıklarınızı, deneyimlerinizi ve hatta kaygılarınızı Word belgesinde yazarak bize istek@kutluyayinevi.com eposta adresi üzerinden gönderebilirsiniz. Varsa fotoğraf da ekleyebilirsiniz.

Not: Editör incelemesinden géçecek bu yazılarıñ Whatsapp’te arkadaşla yazışır gibi yazılıp gönderilenleri kabul édilmeyecektir.

Soñ gün: 6 Eylül 2020

[Kutlu Yazarlar dergisi yayınevimiziñ ücretsiz hizmetidir.]

Bilginize sunulur.

Yorumlar (2)
 • 23 Ağustos 2020 tarihinde Aynur gökçe özkaya tarafından

  Bu dönemde olabildiğince tüm yazarlarını eşit seviyede görüp yardımcı olmaya çalışan bir nebze olsa bile katkı sağlayan kutlu yayın evini ayrıca kutlarım

 • 23 Ağustos 2020 tarihinde Aynur gökçe özkaya tarafından

  Covit 19 adını bir cok kişinin daha bilmediği whan kentinde başlayan korona virüs adlı hastalıkla bütün ülke boğuşmaya özlemlerin çaresizliğin sesiz sokakların kimi hanenin mutlu kaynağı kimi hanenin boğuşma nedeni kimi yerde insana insan değerinin verildiği bazı şeylerin öneminin olduğu bir dönem tabi bu dönemde güzel şeylerin yaşandığı bir yil oldu 26 mayıs sokakların sessizliği maskelerin hakimiyet kurduğu camlarda ucurtma uçurmaya çalıştığı ülkede yeni bir birey geldi dünyaya ve hem komik hem güzel duygular ve ömrüm boyunca anlatacağım bir hikaye yazıldı anneliğimin ilan edildiği gün maskeyle doğuma gitmek ve hastaneye varana kadar sokak başı polisler tarafından çevrilip daha sonra dualarla doguma göndermeleri güzel meleğim değişik bir dönemde dünyaya gelipte güzel bir an birikti umarim çoğu insan kayıp verirken kimi insanda benim gibi güzel anılar biriktirmiştir

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  778

   

  YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

  ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

  BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

  2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
  Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı