Kutlu Yayınevi Olarak 2020’de Neler Yaptık?

Kategori : Genel - Etiketler :, - Tarih : 22 Şubat 2021

2020’yi géride bırakalı 52 gün oldu. Artık gériye bakıp néler yaptığımızı daha açık görebiliyor, daha kapsamlı değerlendirebiliyoruz. Bu yüzden biz de yazmaya değer bulduğumuz 10 başlığı sizlerle paylaşmak istedik. İşte, övünülesi 10 çalışmamız:

1) Bétik Sergilerine (Kitap Fuarlarına) Katıldık

08-16 Şubat 2020 günleri arasında İstanbul’da 7.si düzenlenen Uluslararası CNR Kitap Fuarı’na 46 yazarımızla katılarak imza günü düzenledik. Bu serginiñ eñ çok yazarla katılan yayınevi bizdik.

Sergiye katılan yazarlarımızla yaptığımız söyleşilerimizi ve bizim gözümüzden nasıl geçtiğini merak ediyorsanız videolarımızı izlemek için tıklayıñız.

33. Uluslararası Tahran Kitap Fuarı’na ülkemizi temsilen İran’a gidecek olan yayınevimiz, né yazık ki büyük salgından dolayı gidemedi. Türkiye’niñ 2020’de onur konuğu olduğu sergi için tüm resmî işlemlerimiz yapılmış, dahası kitaplarımız kargo ile İran’a gönderilmişti.

2) 700. Bétik

Yayınevi olarak her yüzlük sayıda bir kutlama yapmaktayız. Yediyüzüncü bétiğimiziñ kutlamasını da 2020’de yaptık.

3) Radyo tiyatroları

Aytışlar adını vérdiğimiz oyunlarımız seslendirilerek kurgulandı ve radyo tiyatrosu olarak ilgilileri için Youtube kanalımız üzerinden erişime sunuldu. Dinlemek için tıklayıñız.

4) TRT Radyo 1 yayınları

Yazarlarımızdan Dilara Cin, Muhammed Furkan Çelenk, İlhan Aydın ve Gökbey Uluç TRT Radyolarında bétikleri ve yazı çalışmalarıyla ilgili söyleşilere katıldı. Youtube kanalımız üzerinden ses kayıtlarına erişilebilir. Dinlemek için tıklayıñız.

5) Bétik okumaları

Yazarlarımızıñ bétiklerini, kurgularını ve yazım dillerini baştan soña dek okuyup paylaşıma açtığımız tasarımız étkin biçimde çalışmaya başladı. www.betikokumalari.blogspot.com üzerinde erişime açıldı. Okuyup yorumladıklarımızı incelemek için tıklayıñız.

6) Kutlu Yazarlar dergisiniñ 4. sayısı

120 sayfalık şimdiye değinki eñ kapsamlı sayı olan 4. sayı ile yazarlarımızıñ görüşlerine, yazılarına ve çalışmalarına yér vérdiğimiz Kutlu Yazarlar dergisinden 1000 adetlik baskı alıp yayınevimizden kitap sipariş éden herkese armağan olarak gönderdik. Böylece yazarlarımızı 1000 ayrı eve, 1000 ayrı okuyucuya ulaştırdık.

 

 

7) Bakanlığın aldığı bétiklerimiz

Kütüphaneler ve Yayımlar Géñel Müdürlüğü, ülke çapındaki il kütüphanelerine gönderilmek üzere 12 ayrı bétiğimizi satın aldı. Ayrıntılar görselimizde:

8) Onurluklar

17 yazarımıza “Yazı Makinesi” sanını adıyarak onurluk vérdik:

18.02.2020
– Şakir Ernas
– Muhammet Salih Gedik
– Zülal Kaya
– Sefa Yapıcıoğlu
– Remzi Gümüş
– Şahin Işık
– Berkan Karasu
– Eşref Bolukçu

27.03.2020
– Salim Akarsu
– Kurtuluş Ayaşlı

18.09.2020
– Sabire Şahin
– Temel Kılınçlı
– Yıldıray Aydın
– Veli Metin Türkoğlu
– Mustafa Alperen Hafız
– Durmuş Karabağlı
– Terlan Nezir

9) Yazar uygulamasınıñ Karabağ sürümü

Kutlu Yayınevi olarak ilk sürümünü 2016’da çıkardığımızve yazarlarımızıñ kullanımına sürdüğümüz “Kutlu Yazarlar Uygulaması”, 2019’da yéñi özellikleriyle “Hoytu” adıyla 2. sürüm olarak duyuruldu. Géçen bu süre içinde yazarlarımızdan gelen istekler, kendiliğinden doğan géreksinimler ve öñceki sürümlerde kalan eksik özellikler üzerine çalıştık. Böylece 2019’da Türkiye Yayıncılar Birliğiniñ aracılığıyla Türkmenistan’ıñ çağrılısı olarak ülkemizi temsil étmek için gittiğimiz 13. Türkmenistan Kitap Fuarı’nıñ anısına 3. sürüm çalışmamıza “Türkmenistan” adını vérdik. 2020’de ise Azerbaycan’ın yaklaşık 30 yıldır işgal altında kalan Karabağ’ı kurtararak özgürleştirmesinden dolayı 4. sürümümüze Karabağ adını vérerek kullanıma sunduk.

10) Sanal toplantılar

Hepimizi bir biçimde étkileyen büyük salgınıñ ülkemizdeki eñ kırılgan günlerinde, korkunuñ ve kaygınıñ yüksek düzeyde olup günlerde evde kapantıda kaldığımız günlerde sanal toplantılar düzenleyerek alañında uzman konuklarımızı ağırlayıp yazarlarımızla kişisel gelişimlerimizi sürdürdük.

Sağlıklı günler dileriz.

KUTLU YAYINEVİ

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

778

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı