kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Kutlu Yazarlar Dergimizin 6. Sayısına Yazı Alımları Başladı

Yayınevimizin edebiyat ve sanat dergisi Kutlu Yazarlar, 6. sayısı için yazı alımlarına başladı. 10. yılımızı kutlayacağımız bu sayıda 2022 yılı içinde katıldığımız İstanbul ve Ankara betik sergilerinde imza günü düzenleyen yazarlarımızın anılarına yér véreceğiz.

Kutlu Yazarlar dergimiziñ amacı, yazarlarımızıñ edebiyat dünyası ile olan bağlarını canlı tutmak, onları okuyucularına ulaştırmak için bir köprü kurmanın yanı sıra yayınevimiziñ faaliyetlerini yazarlarına ve okurlarına doğrudan duyurmaktır.

Doğrudan anılarınızı ve deneyimlerinizi yazabileceğiniz gibi aşağıdaki sorulara vérilecek yanıtlar uygun olacaktır. Yazılarınızı 15 Kasım 2022’ye dek yayınevimizin eposta adresi istek@kutluyayinevi.com’a gönderebilirsinz.

1. Niçin yazıyorsunuz? Yazmak sizin için bir uğraş mı, yoksa bir gereksinim mi?
2. İlk yazdığınız anı anımsıyor musunuz; nasıl başladınız?
3. İlk imza attığıñız anda neler hissettiniz? Bir okuyucu imzalamanız için size kitabınızı uzattığında aklınızdan géçen ilk düşünce ne olmuştu?
4. Kitap fuarında neler yaşadınız? Binaya ilk girişinizden standa gelişinize değin yaşadığınız duyguları tarif edebilir misiniz?
5. Kitap fuarınıñ okuma kültürümüze katkısı var mı? Soñ yıllarda her ilde düzenlenmeye başladı, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
6. Yazarken neler yapıyorsunuz? Kendinize has bir yöntemiñiz var mı?
7. Kendinize örnek aldığınız yérli veya yabancı bir yazar var mı? Étkilendiğiniz, üslubunu beğenip yola çıktığınız…
8. Edebiyatıñ günümüzdeki değeri üzerine ne düşünüyorsunuz? Çağımızıñ koşulları içindeki yérini nasıl değerlerdirirsiniz?
9. Yaşamadığınız bir duyguyu yazabilir misiniz? Böylesi bir metni okuyucunuñ doğalmış gibi hissetmesini nasıl sağlardınız?
10. Öykü ya da şiirlerinizde kendinizden söz éttiğiniz oluyor mu?
11. Yazdıklarıñızı ilk kime okutuyorsunuz? Niçin?
12. Kurgusunu beğenmediğiniz bir çalışmayı okuduğunuzda ne hissediyorsunuz? “Ben olsam böyle yazardım.” dédiğiniz bir eser var mı?
13. Kitabevlerine ne sıklıkla gidersiniz? Kitap alırken nelere dikkat édersiniz? Okuyucularınıza önereceğiniz ilk kitap ne olurdu?
14. Kalem mi, klavye mi? Hangisiyle yazılmalı?
15. Okuyucularınıza son sözüñüz ne olurdu?

Önceki sayımızı incelemek için tıklayınız:

http://dergi.kutluyayinevi.com/index.html

Dipçe: Yazım kurallarına uymayan veya özensiz gönderilen metinler yayımlanmayacaktır.

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 05 Kasım 2022

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

1371

 

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.