Minik Yazarlarımız Edirne Kitap Fuarında

Kategori : Fuar, Genel - Etiketler : - Tarih : 07 Ekim 2017

“Masal Okulu” kitabı yazarlarımız Edirne Belediyesince düzenlenen kitap fuarında öğretmenleri Başar Atabay ile katıldılar.

İstiklal Ortaokulu öğrencileri Türkçe Öğretmenleri Başar Atarbay ile birlikte hayal dünyalarındaki kahramanlara hayat verdi. Kalemi eline alan minik öğrenciler, kendi masallarını ‘Masal Okulu’ isimli kitapta bir araya getirdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a imzaladıkları kitaplarını hediye  eden minik yazarlar, Pazartesi gününden itibaren 5. Kitap Fuarı’nda okuyucularla buluşacak. 

Edirne Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen 5. Kitap Fuarı, ikinci gününde Edirnelilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Birbirinden değerli yazarların okuyucularıyla buluştuğu fuarda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yazarları ve Edirnelileri yalnız bırakmadı. Yayınevlerinin stantlarını gezen Gürkan, yazarlarla da sohbet etti.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği fuara İstiklal Ortaokulu öğrencileri kendi yazdıkları kitapla geldi. Türkçe Öğretmenleri Başar Atarbay eşliğinde; 8. Sınıf öğrencileri Aleyna Özdamar, Aynur Kübra Altınyaprak, Sümeyra Tüdeş; 6. Sınıf öğrencisi Ayberk Güren ile 5. Sınıf öğrencileri Kerem Cem Fidan ve İlayda Şener kendi masallarını yazdı; 8. Sınıf öğrencisi İrem Altun ise resmetti.

Kendi hayal dünyalarında yaşattıkları kahramanlara, yine kendi kalemleriyle hayat veren öğrenciler, ilk kitaplarını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a imzalayarak hediye ettiler.

Öğrencilerin kaleme aldığı kitaplar hakkında Başkan Gürkan’a bilgi veren öğretmen Başar Atarbay, “Bu kitapta çocuklarımızın hayal dünyalarına misafir oluyor, onlarla birlikte keyifli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Bi kitap zor bir süreçten geçti. Evet zaman zaman çok yorulduk, ama yine de hayal etmeye, yazmaya, çalışmaya devam ettik. Sizinde bu kitabı zevkle okuyacağınızı düşünüyorum. Yazmaya devam edeceğiz. İkinci kitabımız da öykü olacak. Hazırlıklarına başladık. İsmi ‘Siyah Bisiklet’” ifadelerine yer verdi.

Atarbay, ayrıca Mart ayında düzenlenecek olan CNR Kitap Fuarı’na katılmaları için de teklif aldıklarını söyledi.

            İKİNCİ KİTAP EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN   

Öğrencilerle gurur duyduğunu ifade eden Başkan Gürkan,  öğrencilerin ikinci kitabı olan ‘Siyah Bisiklet’ isimli öykü kitabının Edirne Belediyesi tarafından basılmasını teklif etti. Öğrenciler bu teklife ise çok sevinerek, Başkan Gürkan’a teşekkür etti.

Kitap Fuarı’nın Edirne’de büyük bir ilgiyle devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Edirne kültür şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Okuyan Edirneliler, kitaplarla büyüyen çocuklarımız geleceğimiz en büyük teminatı.   Böyle bir kentte belediye başkanı olarak görev yapmaktan, bugün bir kez daha gurur duydum” dedi.

 

Haber: Edirne Belediyesi (http://www.edirne.bel.tr/kendi-masallarini-yazdilar/11091/)

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

778

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı