kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

AKADEMİSYENLERE DUYURU

Mart 2022 için kitap bölümü yazarlığına başvular sürüyor.

“Nasıl Daha Çok Okur Kazanırım? koñulu sanal toplantı yapıldı

Kutlu Yayınevi olarak evrensel salgından (pandemiden) dolayı birçok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de alınan önlemler doğrultusunda dışarı çıkma kısıtlamasının bulunduğu yedigün (hafta) sonlarını değerlendirmek, eksiklerimizi tümlemek, kendimizi geliştirmek, yazarlarımıza katkıda bulunmak için sanal toplantılar düzenleme yargısına vardık. İşbu yargı üzerine de 09.05.2020 günayında ilk sanal toplantımızı gerçekleştirdik.

Yayınevi olarak uzunca bir süredir toplantı salonu kurma konusunda kendi aramızda değerlendirmelerde bulunuyorduk. Alanında uzman konukları ağırlamak, kendi yazarlarımıza konuşma olanağı yaratmak, yeni çıkan betiklerin ilk tanıtımlarını imza günüyle okuyucuya duyurmak için bir ortam kurmaktan söz etmekteyiz. Bu düşünceler bizde kendine bürünecek bir gövde ararken salgın ülkemizden giriş yaparak hepimizin yaşamına etki etti, alışkanlıklarımızı tepe taklak devirdi. Bundan üç beş ay önce sanal toplantı düzenleyeceğimizi bildirsek yadırganacakken şimdilerde olağan karşılanır oldu. Biz de bu olanağı değerlendirerek elimizi taşın altına sokup sanal toplantıları düzenlemeye kalkıştık. Tüm yazarlarımıza bildirimde bulunduk ve 45 kişinin katılımıyla ilk sanal toplantımızı alnımızın akıyla sonlandırdık.

“Nasıl Daha Çok Okur Kazanırım?” sorusuna yanıt aramak için Dijital Pazarlama Uzmanı Sercan Yılmaz, ilk konuğumuz oldu. Katılımcı yazarlarımızla etkileşimli bir sunum gerçekleştiren Sercan Yılmaz, Kutlu Yayınevi Akademisinin de ilk ders içeriğini kaydetmiş bulundu. Söz konusu bu akademide ilerleyen günlerde yazarlarımızı doğrudan ilgilendiren aytışları (sohbetleri), sunumları ve toplantıları yine gerçekleştirmek isteğindeyiz.

Sanal toplantılarımızın ilkinde yazarlarımızdan birkaç görüş, daha doğrusu istek de geldi. Şöyle ki:

1) Aynı ilde bulunan yazarlar, kendi aralarında iletişimde olmalı, ortak etkinliklerde dayanışmada bulunmalıdır.

2) Sosyal medya hesaplarının kullanımı, kişisel yerliklerin (web sitelerinin) kurulumu ve işletilmesiyle ilgili bilgilendirmelerin yapılması yararlı olacaktır.

Öne çıkan bu iki isteğe karşı yine toplantıda şu yargılarda birleşildi:

1) Yayınevimiz kişisel verilerin korunmasını gözeterek aynı ilde bulunan yazarların bilgisini kendinde saklı tutacaktır ancak söz konusu isteği yerine getirmek için Instagram hesabından durumu belirten bir yazı ile yazarların bilgisine duyuru çıkaracak, gönüllü olanlar da yorumlarda bulundukları ili yazarak kendi aralarında iletişime geçebileceklerdir.

2) Sanal toplantılarımızın ikincisinde doğrudan bu konu üzerinde durulacak, “Bir Yazar Sosyal Medyada Ne Paylaşır?” konulu bir aytış gerçekleştirilecektir.

Bunların dışında, “Kitabımın içinden bir bölümü ya da şiiri bir antolojide kullanırsak hukuki sorun çıkar mı?” diye bir soru da aldık. Yanıtımız, “Yayınevimizce bunun hoş karşılanacağı ve yazarlarımızın kendilerini bu tür alanlarda temsil edebileceklerinin sözleşme gereği sakıncası bulunmadığı…” biçiminde oldu.

Tüm bu konuşmaları kayıt aldığımız sanal toplantımızı Youtube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz:

Sercan Yılmaz’ın sunduğu sunumun dosyalarını şuradan indirebilirsiniz:

Sosyal Medyada İçerik Planlama – Sercan Yılmaz

Dijital Pazarlama – Sercan Yılmaz

Uğurlu olsun.

Kategori : Sanal Toplantı - Etiketler :, , , , - Tarih : 12 Mayıs 2020

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

954

 

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.