“Şairimsin – İsimsiz Şiirlerim” yayımlandı

Kategori : Yeni betikler - Etiketler : - Tarih : 02 Ocak 2020

Songül Acar‘ın şiirlerine yer verdiği Şairimsin – İsimsiz Şiirlerim (Seri 1) adlı çalışması yayınevimizden çıktı.

Songül Acar 1978 Rize Pazar doğumlu. İlköğretimini Ak taş köyünde tamamlamış, ardından diğer eğitimlerine devam etmek için köyünden belli dönemlerde ayrılmak zorunda kalmıştır.

Çizim ve şiire olan ilgisi, çocuk yaşlarında gördüğü her güzel şeyi çizme isteğiyle dışa vurmuşken, ortaokul dönemlerindeki şiir okuma merakı yakın çevresinde de dikkat çekiyordu. Lise dönemlerinde; çizimde, kompozisyonda ve şiir okuma’da gönüllerdeki yerini almıştı.

1997/98 yılları arasında İstanbul’la tanışmış, 2009 yılına kadar çizimde ilerlemeye devam edip 2010 yılında özel çizim dersleri vermeye başlamışı. Her çizim yapışında edebiyatımızın ünlü şairlerinin şiirlerini okumaktan büyük keyif alırdı. Yıllarca hafızasına kazınan bu şiirleri okumanın, doğuştan onda gizli olan şiir yazma yeteneğini ortaya çıkaracağının farkında bile değildi. Çizimler, şiirler, Adalet ve dünya düzeni onun günlük konularıydı. Her ne kadar şairlere imrense de asla şiir yazamayacağını düşündüğü için hiç şiir yazma gereği duymamıştı.

Bir sabah günün ilk ışıklarıyla çizim yapmak için erken uyanmış şövalyesinin başına geçmişti. Çizim yapmaya başladığı o an ilk mısralar gönlüne düşmüş ve ilk şiirini bir anda yazmıştı. Olup bitene şaşırırken aynı gün ikinci şiirini kaleme almıştı. Artık dur durak bilmeyen ilhamlar ve onla gelen mısralarla doluyordu yüreği. Gece gündüz hasta iken bile yazmadan duramıyordu. Çizimdeki sınırsız başarısı şiirlerinde de vardı. Birçok şey yerine oturmuştu hayallerinde artık. Gönüllere merhem olmak taht kurmak için dönüşü olmayan dizelerle dolu bir yola çıkmıştı artık.

Şiirlerini bir başlık altında sınırlamak istemiyor, her okuyan gönül kendine pay çıkarsın ve duygusuna göre isimlendirsin diye şiirlerine isim koymuyordu. Bu nedenle tüm şiirleri isimsizdi fakat okunan her gönülde farklı bir isime sahip olan her bir şiirinin, yüzlerce ismi oluyordu. Çoğunlukla aşk temalı olan şiirlerinden başka; yaradılış, adalet, kadın ve çocuklar ve akla gele bilecek birçok toplumsal konular konu edilmiştir

Şiirlerinin bir kısmını ŞAİRİMSİN Adı altındaki bu kitabında İSİMSİZ ŞİİRLERİM in 1. Serisinde toplamıştır.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

698

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı