Senaryo değerlendirme süreci başladı

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 27 Ekim 2018

Öykü ve roman türünde çalışmaları olan tüm yazarlarımıza duyrulur. TRT’nin son birkaç yıldır yaptığı senaryoları destekleme projesi bu yıl da başvuru kabul etmeyi sürdürüyor. Onaylanan senaryolar ise filme dönüştürülüyor. Bu yüzden çalışmasını ekranda görmek isteyen yazarlarımıza bu fırsatı kaçırmamalarını salık veririz.

Başvuru Koşulları

1) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne yalnızca yazılı bir senaryo metni (ve bu bağlamda istenilen bilgiler) ile başvuru yapılır. Başvuru sahibi www.trttvfilmleri.com adresinden başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, senaryo metnini elektronik ortamda sisteme yükleyerek başvurusunu yapar.

2) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne yapılacak başvuru, senaryo yazarı tarafından yapılabileceği gibi senaryonun “ilgili yasal şartlarına sahip ikinci kişiler” (yapımcı-temsilci) ya da tüzel kişiler (yapım şirketi, ajans, STK ve vb.) tarafından yapılabilir.

3) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne gerçek ya da tüzel kişiler tarafından birden fazla senaryo ile başvuruda bulunulabilir, ancak her bir senaryo için ayrı ayrı başvuru yapılmalıdır ve bu başvuruların değerlendirmesi de ayrı ayrı yapılır.

4) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne yapılacak başvurularda senaryo sayfa sayısı, filmlerin 90 dakika olacağı göz önünde bulundurulmak koşuluyla, 60-110 sayfa arasında olmalıdır.

5) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne yapılacak başvurularda senaryolar PDF formatında olmalıdır.

6) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne başvuruda bulunmak için Türkiye Cumhuriyeti içerisinde ikamet etme yahut Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğu yoktur.

7) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ başvurularında formun eksik, yanlış ya da hatalı doldurulması durumunda, başvurular değerlendirme dışı bırakılır.

8) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne Türkçe’nin haricindeki dillerde çekilmek üzere yazılmış senaryolar da başvuru yapabilir. Ancak başvuruda gönderilen kopyanın Türkçe olması ve hangi dilde çekileceğinin senaryonun kapak sayfasında belirtilmesi zorunludur.

9) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne birden fazla senaristin ortak yazdığı çalışmalarla başvuru yapılabilir. Bu durumda tüm senaristlerin, TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne başvuru yapılmasına rızasının olması gereklidir. Başvuru sahibi yazar diğer yazarların ad ve soyadlarını başvuru formunda ve senaryonun kapak sayfasında belirtmeli ve diğer ortaklardan ruhsat ve müsaadeye yetkili olmalıdır.

10) TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne yukarıda belirtilen başvuru şartlarını taşımayan veya senaryo formatına uygun hazırlanmayan başvurular değerlendirme dışı bırakılır.

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.trttvfilmleri.com/

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

778

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı