kitap başvuru, online kitap başvuru, internetten kitap başvurusu

Şşşş Oku{yorum}

Bu yazımda Sezer Ortaç’ın kaleminden çıkmış, ilk basımı Ocak 2021’de Kutlu Yayınevi’nde gerçekleşmiş olan Şşşş adlı kitaptan bahsedeceğim.

Sezer Ortaç, Şşşş adlı kitabında bir cinayeti konu alır. Antika tutkunu olan Eren, dünyanın en değerli elmasını müzayedede satışa çıkarır fakat tam da o gece ölümü gerçekleşir. Müzayedede elektriklerin kesilmesi, sekreteri Zeliha’nın onu eve göndermesi, yanında çalışan Kaan’ın bir telefon görüşmesi yapması, yıllardır haberdar olmadığı ve sonunda görüşeceği yeğeni Cenk’in yurtdışından gelmesi derken esrarengiz bir gece yaşanır. Peki, katil kimdir? Polis bu sorunun cevabını ararken bizler de heyecanlı bir serüvenin içine girmiş oluruz.

Bu gizemli kitabın dışını incelediğimizde kapağının konuyla bağlantılı olduğunu görüyoruz, tabii bunu okuduğunuz zaman anlayacaksınız. Kitabın ismini ise ilginç bulsam da sanırım başka bir ismin kullanılmasını yeğlerdim çünkü telaffuz bakımından güçlük yaratıyor.

Kitaba dair en beğendiğim şeylerden biri yazarın kalemi oldu. Betimlemeler ne çok fazla ne de az, tam yerinde. Okuduğunuz anda çoğu şey kafanızda canlanıyor ve heyecanlı bir film izliyormuşsunuz etkisi yaratıyor. Yazarın akıcı kaleminin yanı sıra olayların da her an heyecanını koruyor olması kitabı hiç sıkılmadan, büyük bir istekle okuyor olmanızı sağlıyor.

Gelelim katil olayına. Kitabı okurken katilin kim olduğu konusunda hiçbir zaman net bir fikrim olmadı, karakterler kimi işaret etse ben de o yana doğru sürüklendim çünkü inandırıcılık vardı. “Gerçekten bu karakter ya.” dediğiniz anda okun yönü bir anda başka bir tarafa doğru dönüyor. Kitabın sonunda da şaşkınlık sizi ele geçiriyor, tabii eğer daha önce tahmin etmediyseniz…

Karakterlerin kişilik özellikleri de başarıyla aktarılmıştı. Sercan polisin aceleci tavırları, Özge polisin sakinliği gibi daha birçok özellik karakteristik bir şekilde yansıtılmıştı.

Velhasıl-ı kelam, Şşşş çok severek okuduğum kitaplar arasında yerini aldı. Bu sürükleyici, heyecanlı kitabı tüm okurlara öneriyor ve yazarı emeklerinden ötürü kutluyorum. Umarım ömür boyu yazı hayatına devam eder.

Esen kalın.

                                                        Aleyna Uluç

Kategori : Bétik değerlendirme - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 29 Nisan 2021

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Mersin Kitap Fuarı

932

 

akademik kitap yayınlamak
Akademik teşvik ve doçentlik başvurusu kriterlerini karşılayan yayınevimiz, uluslararası yayınevi statüsündedir.

Kutlu Yayınevi | göksel sözcükleriñ yayıncısı

2012'den bugüne hayallerinizi gérçekleştirirken yanınızdayız.