Olağanlaşma Süreci ve Yayınevimiz

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 14 Haziran 2020

Büyük salgından dolayı yaşanan kısıtlamalar ve yasaklardan dolayı birçok sektörde olduğu gibi yayıncılıkta da birtakım öñlemler alındı. Korona virüsüne karşı alınan bu öñlemler doğrultusunda çalışanlarıñ birçoğu izne çıkarıldı ya da iş yérleri kapandığı için evlerinde kalmak durumunda oldular. Beñzeri durum kitabevleri ve yayıncılar için de géçerli idi. Bu süre içinde yaşananları şu yazımızda ayrıntılı olarak yazmıştık: https://kutluyayinevi.com/korona-virusu-ve-yayinevimiz/

Kitaplarım niye satış dışı? Çoğu yerde tükenmiş görünüyor.

Büyük salgınıñ çok ağır hissédildiği aylarda kitabevleri işlerini ya tamamen durdurdular ya da kısmî çalışmaya géçtiler. Kısmî çalışan kitabevleri, satış oranları yüksek kitapları stoklarına alarak satışlarını sürdürdüler. Daha az satılan kitapları da “satış dışı” ya da “tükendi” ibareleri ile liste dışında bıraktılar. Bu, yalñızca bizim yayınevimize özel bir durum olmayıp her yayıncı için géñel bir uygulama olarak yapıldı.

Olağanlaşma süreciniñ başladığı şu günlerde hepimiziñ bildiği üzere bir gün içinde yéñilenmeniñ olması olanaksızdır. Kitabevleri ve dağıtımcılar biriken işlerini yapacak, evraklarını, belgelerini düzenleyecekler ve milyonlarca kitabıñ satış durumlarına yéñiden el atacaklar. Bu süreciñ öñümüzdeki birkaç ay içinde kendini toparlayacağını öñ görmekteyiz. Tüm kitaplarıñ yéñiden satışa açılışı bu sürede yapılacaktır.
Kutlu Yayınevi olarak salgın boyunca çalışmalarımıza ara vérmeden işlerimizi sürdürdüğümüzü bir kéz daha anımsatarak kendi sanal mağazalarımızda satışlarımızı sürdürdüğümüzü de bildirmek isteriz. Okurlarınız bu süre içinde www.arkaraf.com üzerinden ya da www.kutluyayinevi.com/magaza sitelerinden sipariş vérebilirler. Ek olarak www.betikevi.istanbul da paylaşabileceğiniz bağlantılar arasında olabilir. Yine www.caysimitkitap.net sitesini kullanılabileceğiniz gibi www.sekendiz.com ve soñ olarak da www.aydedesokagi.com gibi kitabevlerini yéğleyebilirsiniz.

Ölümcül bir salgın döneminden géçtiğimiz şu günlerde karşılıklı añlayış içerisinde olmamız bizlere ortak başarıyı getirecektir. Her hafta soñu kapantınıñ yani karantiniñ olduğu günlerde yayınevimiziñ sanal toplantılar düzenleyerek sürece katkı sağlamak istediğini de göz öñünde bulundurmak isteriz.

Tüm yazarlarımıza ve okurlarımıza duyurulur.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

778

 

YAZARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

ORTAKLAŞA KİTAP ÇIKARABİLİRİZ!

BİZİMLE ÇALIŞMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

2012'den bugüne hayallerinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.
Kutlu Yayınevi | Göksel sözcükleriñ yayıncısı